BNP Paribas Cardif Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

BNP Paribas Cardif bireysel emeklilik sistemi iptali için yapmanız gereken tüm işlemleri yazımızda hazırladık. TEB bireysel emeklilik iptal numarası ve BNP Paribas Cardif ile ilgili tüm detaylar burada.

Öncelikle çok sık merak edilen BNP Paribas nedir? sorusunun yanıtını vererek konuya giriş yapalım.

BNP Paribas Nedir?

2010 yılında dünyanın en büyük bankası unvanını kazanan BNP Paribas, Fransa’nın başkenti Paris’te kurulmuş olan bir bankadır.

TEB olarak bilinen Türkiye Ekonomi Bankası ise, BNP Paribas bankasının alt kuruluşudur. Bu sebeple TEB bireysel emeklilik sistemi, BNP Paribas adı altında kullanılmaktadır.

BNP Paribas Cardif Nedir?

Cardif, çoğu kişi tarafından bir kredi kartı ismi olarak bilinir. Bilinenin aksine Cardif, Hollanda, İngiltere ve dünya genelinde bilinen en büyük sigorta şirketlerinden birisidir. Varlığını ise BNP Paribas Bankası bünyesinde sürdürmektedir.

Özetleyecek olursak, BNP Paribas, Fransa merkezli bir banka, Cardif ise dünya genelinde tanınan bir sigorta şirketidir. Türkiye Ekonomi Bankası gibi BNP Paribas Bankasının alt kuruluşudur.

BNP Paribas Cardif Otomatik Katılım İptali Nasıl Yapılır?

2017 yılında zorunlu hale gelen Bireysel Emeklilik Sistemi sonrasında, mevzuat gereği bu sisteme otomatik katılım adı verildi. Her bankanın emeklilik sistemine verdiği isim değişiklik göstermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden maaş alanlar TEB Bireysel Emeklilik sistemi olan BNP Paribas Cardif emeklilik sistemine dahil edildi.

Bireysel Emeklilik Sisteminde 2 ayım dolmadı

Bu sistemden ayrılmak için ise sisteme dahil olduğunuz tarihten itibaren 2 ay içerisinde herhangi bir emeklilik ayrılma formu doldurma gereği olmadan, TEB Bireysel Emeklilik telefon numarasını (444 43 23) arayarak otomatik emeklilik sisteminden çıkabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sisteminde 2 aydan fazla süredir bulunuyorum

Eğer emeklilik sisteminde 2 ay süre içerisinde ayrılma talebinde bulunmadıysanız, BES emeklilik iptali için ayrılma talep formu doldurmanız ve Türkiye Ekonomi Bankası’na fax veya mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

BNP Paribas Cardif emeklilik iptali ayrılma talep formu için info@bnpparibascardif.com.tr adresine “Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak ve yatırımda bulunduğum paranın hesabıma geri yatırılmasını talep ediyorum” şeklinde mail gönderiniz. Daha sonra size ayrılma formu gönderilecektir. Bu ayrılma formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra aynı şekilde mail yoluyla geri gönderiniz. Sistemden ayrılma süreci 10-15 iş günü içerisinde tamamlanacak ve yatırımınız banka hesabınıza gönderilecektir.

TEB BES İptali Yapmak İçin Diğer Yöntemler

Yukarıda sizlere anlattığımız mail aracılığıyla ayrılma talep formu gönderme işlemi dışarısında farklı yöntemlerle BNP Paribas Cardif Bireysel Emeklilik iptali yapabilirsiniz.

TEB BES Telefon Numarası ve BES İptali

444 43 23 ya da 0 850 200 0 666 numaraları Türkiye Ekonomi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BNP Paribas Cardif) iletişim numarasıdır.

Bu numaralardan birisini arayarak sistemden ayrılmak istediğinizi müşteri temsilcisine söyleyebilirsiniz.

TEB Şubelerine Giderek BES İptal Etme

Türkiye’de hemen hemen her ilde şubesi bulunan Türkiye Ekonomi Bankasının şubelerinden birisine giderek, emeklilik sisteminden ayrılmak için sıra numarası alınız. Daha sonra bireysel bankacılık hizmeti veren çalışanlara durumunuzu izah ediniz. Size BES iptali dilekçesi verilecek. Ayrılma talep formu ve dilekçeyi doldurarak sistemden çıkabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız sistemlerden size en uygun olanı yaparak BNP Paribas Cardif Bireysel Emeklilik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. BNP Paribas Cardif iletişim numarası 444 43 23 numarasını arayarak sistemden ayrılmak için daha detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Borç Para Mı Lazım? Nakit Borç Para ve Kredi Veren Bankalar 2019

“BNP Paribas Cardif Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın