Firma Katkı Paylı Konut Kredisi Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Firma Katkı Paylı Konut Kredisi 2019 yılında Ziraat Bankası bünyesinde yer alan ve aktif olarak konut üreticiliği yapan anlaşmalı firmalardan yapılacak konut alımlarına verilen kredinin adıdır.

Bu firmalara ekonomi ve emlak sektöründe ”Konut Üreticiliği Yapan Firmalar” denmektedir. Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketleri olarak geçen bu firmalardan hangisinin Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan konut üreticileri olduğunu konumuzun devamında sizlere aktaracağız.

Firma Katkı Paylı Konut Kredisi 2019 Faiz Oranı ve Vade Sayısı

Ziraat Bankasının, konut almak isteyenler için fırsat niteliğinde sunmuş olduğu konut kredisinde, aylık %0,79 faiz oranı bulunmaktadır.

Alacağınız firma katkı paylı konut kredisini 180 aya kadar vadeli olarak geri ödemeniz mümkün.

Firma Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Hesaplaması

Yukarıda sizlere firma katkı paylı konut kredisi faiz oranını iletmiştir. Aylık %0,79 faiz oranı ile Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredisinin tablo şeklinde hesaplamasını sizler için hazırladık.

Kredi TutarıFaiz OranıVadeToplam Geri DönüşAylık Taksit
400.000 TL%0,79120 Ay 620.582 TL 5.171 TL
300.000 TL%0,79 120 Ay 465.437 TL 3.878 TL
200.000 TL %0,79 60 Ay 251.905 TL 4.198 TL

Yukarıda yer alan tabloda 120 Ay vade (10 yıl) ve 60 Ay vade (5 yıl) seçenekleri ile sizlere Ziraat Bankası Firma Katkı Paylı Konut Kredisi faiz hesaplamasını sunduk. Dilerseniz Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak direk olarak müşteri temsilcisine konu hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu içeriğimize bakabilirsiniz: Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Beklemeden Bağlanma

Ziraat Bankası İle Anlaşmalı Konut Üretici Firmaları Hangileridir?

Konumuzda bahsettiğimiz kredi türü için Ziraat Bankası ile hangi inşaat firmalarının anlaşmalı olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Firma Katkı Paylı Konut Kredisi Anlaşmalı Firmaları Öğrenme

Öncelikle buraya tıklayarak Ziraat Bankası ile anlaşma sağlayan firmaları görebileceğiniz sayfayı açınız. Daha sonra karşınıza şu sayfa açılacak;

Ziraat Bankası ile Firma Katkı Paylı Konut Kredisi anlaşması sağlayan İnşaat firmaları
  • Burada yer alan ”İl” seçeneğine tıklayarak bulunduğunuz ili seçiniz.
  • Ardından ”İlçe” kısmından, merkezde oturuyorsanız ”Merkez”, bulunduğunuz ilin ilçesinde oturuyorsanız ile bağlı ilçeyi seçiniz.
  • Ardından ”Ara” butonuna basarak, düşük faizli konut kredisi kampanyasından yararlanabileceğiniz konut üretici firmaları görebilirsiniz.

Ziraat Bankası Toki Kredisi ve 2019 Yılı Yapılandırması başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top