Garanti Bankası EFT Havale Ücreti Ödememek Mümkün mü?

EFT ve Havale ücretleri oldukça can sıkıcı bir duruma gelebiliyor. Dolayısıyla sürekli EFT yada havale yolu ile para gönderme işlemi yapan kullanıcılar, Garanti Bankası ücretsiz EFT yada Havale yapmak için ne yapmalı? sorusunu soruyor.

Garanti Bankası Ücretsiz EFT ve Havale Yapmak Mümkün Mü?

Maalesef Garanti Bankası aracılığıyla ücretsiz EFT yada havale yapmak mümkün değildir. Garanti Bankası ve diğer bir çok bankada ücretsiz havale yada EFT işlemi sağlamamaktadır.

Garanti Bankası EFT ve Havale Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası’nın ürün ve hizmetler başlığı altında güncel olarak açıklamış olduğu EFT ve havale ücretlerini sizler için araştırdık. İşte Garanti Bankası EFT ve havale masrafları;

Garanti Bankası Mobil (Garanti Cep Uygulaması) ve İnternet Şubesi EFT ve Havale ücretleri: EFT için 6.75 TL, havale ile para göndermek için ise mobil uygulamadan havale yaparsanız 9.5 TL, internet şubesi üzerinden havale yaparsanız 3 TL havale ücreti ödemeniz gerekmektedir. Eğer düzenli EFT yada havale yapacaksanız fiyatlar değişiklik göstermektedir. Düzenli EFT ücreti 4.05 TL, düzenli havale ücreti ise 1.20 TL‘dir.

Garanti Bankası ATM üzerinden EFT ve Havale ücreti: Garanti ATM EFT ücreti 18 TL, havale ücreti ise 12 TL‘dir.

Dikkat: EFT ile para gönderme işlemi yapacaksanız, bankaların EFT saatleri içerisinde para gönderme işlemi yapmanızı öneririz. EFT saatleri ve günleri dışarısında EFT yaparsanız, Geç EFT olarak fazladan EFT ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Yaklaşık olarak 2 TL kadar fazla ücret kesilebilir.

Garanti Bankası EFT saatleri ne zaman?

EFT saatleri bankaların çalışma saatleri ile aynıdır. Garanti Bankası hafta içi sabah saat 09:00 – akşam 17:00’dır. Bu saatler içerisinde yapacağınız EFT işlemleri, para göndereceğiniz hesaba ortalama 5 ile 10 dakika içerisinde ulaşır.

Havale için ise herhangi bir saat yada gün kısıtlaması bulunmamaktadır. Garanti Bankasından Garanti Bankasına para göndermiş olduğunuz için, 7/24 havale yapabilirsiniz.

EFT saatleri dışarısında EFT yaparsam ne olur?

EFT saatleri dışarısında para gönderme işlemi yaparsanız, işleminiz sıraya alınır ve ertesi gün eğer hafta içiyse, yani Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe yada Cuma günlerinden birisi ise, o günün sabah 09:00 saatinden sonra işlem görür. Aynı zamanda yukarıda size uyarısını yaptığımız gibi ”Geç EFT” olarak işlem ücreti kesilir.

Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptal etmek daha önceden oldukça zor bir işlemdi. Ancak gelişen mobil uygulama ve internet şubesi aracılığıyla bekleyen EFT işlemlerinizi anında iptal edebilirsiniz. Mobil uygulama yada internet şubesi üzerinden EFT iptali yapamıyorsanız, Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak EFT iptali gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Lisetesi

Yorum yapın