İninal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Çekme, Yükleme Nasıl Yapılır?

İninal kart nedir? İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapmak isteyen, aynı zamanda yanında nakit para taşımak istemeyen bir çok kişinin tercih ettiği İninal kart hakkında sizler için bu yazımızı hazırladık.

Yazımızda İninal kart nedir? İninal kart nasıl kullanılır? İninal kart para çekme ve para yükleme/yatırma işlemi nasıl yapılır? Nasıl alınır? gibi çok merak edilen soruların yanıtını vereceğiz. Sonrasında ek bilgiler sunacağız; İninal kart müşteri hizmetleri, şifre alma işlemleri vb.

İninal Kart Nedir?

İninal 2012 yılında kurulan ödeme platformudur. 2019 yılı itibariyle 3 milyon kadar kullanıcıya ulaşan firma, her geçen gün hizmet kalitesini arttırmaktadır. İlk zamanlarda İninal Kart olarak kullanıma sunulan bu ürün, 2019 yılı Haziran ayında adında yeniliğe giderek ”İninal Visa Kart” olarak kullanıma sunulmuştur.

İninal Visa Kart” olarak çıkartmış oldukları kart sayesinde güveli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. İçerisine yükleyeceğiniz para kadar harcamayı yapabilirsiniz.

Örnek vererek bunu size anlatalım; İninal kart aldınız, içerisine 1000 TL para yüklediniz. Bu kartınız ile mağazalarda, marketlerde, internet sitelerinde, yurt içi ve yurt dışı tüm alışverişlerinizde harcama yapabilirsiniz.

İninal Kartın Kredi Kartları ve Banka Kartlarından Farkı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bildiğiniz üzere kredi kartları yasal mevzuat gereğince 18 yaş altında olanlara ve belirli şartlara sahip olan kişilere verilmektedir. İninal kart ise 13 yaşını doldurmuş olan tüm kişilere T.C kimlik numarası, ev adresi, ad ve soyad gibi bilgiler istemeden verilmektedir. Kartı kullandığınızda anonim olarak görünürsünüz. Yani kimse sizin bilgilerinizi bulamaz.

Not: PTT şubeleri ve iş yerleri 15 yaşından küçük olanlara İninal kart vermemektedir.

İninal Kart Ücretli mi?

İninal kart alacağınız zaman 5 TL tutarında tek seferlik ödeme yaparak karta sahip olabilirsiniz.

İninal Kart Nasıl Alınır?

Bu karta sahip olmak isteyenler en çok İninal kart nereden alınır? sorusunun cevabını merak etmekte.

n11, teknosa, gittigidiyor ve hepsiburada gibi internet alışveriş siteleri üzerinden ücretsiz kargo ile satın alabilirsiniz.

İninal kartı, D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, Pratik İşlem noktaları, PTT işyerleri, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan bizzat kendiniz giderek de satın alabilirsiniz.

İninal Kart Para Yükleme Ve Para Çekme

İninal kartınıza para yüklemeniz ve para çekmeniz oldukça kolay. İşte para yükleme, para çekme işlemleri hakkında kısaca bilgi.

İninal Kart Para Yükleme Nasıl ve Nereden Yapılır?

İninal kartınıza para yükleme işlemi için tüm bankaların ATM’leri, Teknosa mağazaları, Kipa ve Migros alışveriş marketleri, PTT şubeleri ve PTT Bankamatikleri üzerinden İninal kartınıza para yükleyebilirsiniz.

Ayrıca banka kartınız veya kredi kartınız ile yine İninal kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

İninal Cüzdan Uygulaması İle Kolayca Para Yükleyin

Telefonunuzun işletim sistemine göre İOS ise burada, Android ise burada yer alan linklere tıklayarak İninal Cüzdan Uygulamasını indirin. Ardından uygulamaya giriş yapın. Daha sonra menüde yer alan Bakiye Yükleme seçeneği üzerinden kredi kartı, yada banka kartı bilgilerinizi girin ve yüklemek istediğiniz tutarı yazarak işleme devam edin.

İninal Kart Para Çekme Nasıl ve Nereden Yapılır?

İninal kart ilk kullanıma açıldığı zamanlarında kart üzerine yüklenen paranın nakit olarak geri çekme imkanını sağlamıyordu. Ancak yenilenen İninal Visa Kart sayesinde artık para çekmeniz mümkün.

İninal kartınızdan para çekmek için tüm bankaların ATM’lerinden para çekebilirsiniz. ATM’ler üzerinden bir yıl içerisinde en fazla 300 TL tutarında nakit para çekebilirsiniz. Sebebi ise İninal kartın aylık kullanım limiti 750 TL’dir.

Nakit para çekme işlemi ücreti ise çekeceğiniz nakit paranın %1,15+1,04 TL oranı kadardır. Örneğin 100 TL nakit para çekmek istiyorsanız, 2.19 TL para çekme ücreti alınacaktır.

İninal Visa Kart Şifresi Nereden Alınır? Şifre Değişimi

Kartınızın arkasında yer alan 16 haneli kart numarasının son 4 rakamı, İninal kart şifrenizdir. Bu şifreyi değiştirmek istiyorsanız, uygulama üzerinden kolayca şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın; şifre en fazla 5 defa değiştirilebilmektedir.

İninal Kart Servis ve Kullanım Ücreti Ne Kadar?

Aylık 2 TL tutarında servis ve kullanım ücreti adı altında bakiyeniz üzerinden kesinti yapılmaktadır. Kart içerisinde hiç para yoksa (daha önce de hiç para yüklemediyseniz) sizi borçlu çıkarmaz. Ancak içerisinde para varsa sadece ayda bir defaya mahsus olmak üzere 2 TL kesmektedir. Buda İninal kartın yıllık kullanım ücretinin 24 TL olduğunu göstermektedir. İninal kartın kullanım faizi yoktur.

https://youtu.be/RZUe7CTMQZY
İninal Visa Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Yorum yapın