İş Bankası EFT ve Havale İle Para Gönderme Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası EFT ücreti 2019 yılında ne kadar? İş Bankası havale ücreti kaç TL oldu? İşte güncel İş Bankası EFT ve havale ücretleri!

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan İş Bankası, ülkemizde ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunan bankalar arasında en büyük olanıdır. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergeleriyle kurulan İş Bankası gelişen teknolojiye ayak uydurarak milyonlarca müşterisine hizmet sunmaya devam etmektedir.

Türkiye İş Bankası, para aktarma ücretlerinde 11 Eylül 2019 tarihinde yeni güncelleme yaptı. Değişen EFT ve havale ücretlerini sizler için hazırladık. İşte İş Bankası güncel havale ve EFT masrafları;

İş Bankası Güncel EFT Ücretleri

İş Bankası EFT Ücreti

EFT ücretleri, EFT gönderme yollarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aşağıda sizlere başlıklara ayırarak EFT gönderme türlerini ve masraflarını aktaracağız.

İş Bankası İşCep EFT Ücreti

İşCep uygulaması üzerinden kendi hesabınız ile bir başka bankaya yapacağınız EFT işleminde, 6.5 TL EFT ücreti sizden tahsil edilecektir.

Eğer ki İşCep uygulaması üzerinden yüklü miktarda para gönderecekseniz, en az 100.000 TL üzeri para gönderme işlemlerinde sizden 470 TL EFT masrafı alınmaktadır.

Yukarıda vermiş olduğumuz EFT ücretleri, İş Bankasının çalışma saatleri içerisinde yapacağınız EFT işlemleri için geçerlidir.

EFT işlemini bankanın çalışma saatleri dışarısında yaparsam kaç TL EFT ücreti öderim?

Bankanın çalışma saatleri dışarısında yapılan EFT ile para gönderme işlemine finans sektöründe Geç EFT denilir. Kısacası çalışma saatlerini kaçıran kişiler için uygulanan ek ücretin adıdır.

Bankanın çalışma saatlerinde yapılan EFT işlemi 6.5 TL iken, banka çalışma saatleri dışarısında yapılan Geç EFT işleminin ücreti 9.5 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Düzenli EFT Ücreti ne kadar?

Hesabınızdan belli bir hesaba, düzenli olarak EFT talimatı verdiğiniz taktirde EFT ücreti olarak sizden aynı şekilde 6.5 TL EFT masrafı alınacaktır.

KKTC’ye Yapılacak Olunan EFT Ücretleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağınız EFT için 13 TL alınmaktadır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı EFT Ücreti

İnternet bankacılığı üzerinden İş Bankası hesabınızdan EFT ile para gönderme işlemi yapacaksanız, yukarıda yer alan İşCep EFT ücretleri, aynı şekilde İnternet Bankacılığı için de geçerlidir.

İş Bankası ATM Üzerinden EFT Ücreti

İş Bankası Bankamatik / ATM üzerinden yapacağınız EFT ücretleri, mobil uygulama ve internet bankacılığında belirlenen EFT ücretlerinden fazladır.

ATM üzerinden EFT işlemi için 16 TL, bankanın çalışma saatleri dışarısında yapılan EFT işlemi için 20 TL gönderme ücreti ödemek zorundasınız. Eğer 100.000 TL üzerinde bir para gönderme işlemi yapacaksanız 470 TL EFT ücreti alınmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinden Türkiye’de bulunan bir banka hesabına EFT yapacaksanız, 26 TL ücret tahsil edilir.

İş Bankasının çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasındadır. Bu saatler içerisinde EFT işlemi gerçekleştirmeniz durumunda daha az EFT masrafı ödersiniz.

İlginizi çekebilir: Bankaların çalışma saatleri nedir?

İş Bankası Şubeleri Üzerinden EFT Ücreti

İşCep uygulamanız yoksa, veya kullanmıyorsanız, İnternet bankacılığında EFT yapmak istemiyorsanız yakınınızda bulunan İş Bankası şubesine giderek sıra numaranızı alıp, gişe işlemlerinden EFT gönderebilirsiniz. Size en yakın İş Bankası şubesini ya da ATM’sini bulmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Şube aracılığıyla EFT gönderme ücreti en az 21 TL, en fazla 650 TL‘dir. Şubeden EFT yapmak, diğer EFT yöntemlerine göre daha pahalıdır.

İş Bankası Güncel Havale Ücretleri

İş Bankası Havale Ücreti

Havale, aynı banka üzerinde bulunan hesaba para gönderme işlemine denilir. İş Bankası hesabından İş Bankası’na havale ücret, havale işlemi yapacağınız araca göre değişiklik göstermektedir.

İş Bankası İşCep Havale Ücreti

İşCep aracılığıyla havale gönderme işleminde güncellenen havale ücretlerine göre 2.90 TL alınmaktadır.

İş Bankası İşCep ile Cebe Havale Ücreti

Herhangi bir cep telefonu numarasına para gönderme işlemi yapacaksanız, 7.5 TL cebe havale ücreti alınmaktadır.

İş Bankası İşCep ile Yurt Dışı Havale Ücretleri

Türkiye’de bulunuyor ve KKTC’de bulunan İş Bankası hesabına yapılacak olan havale işlemi için 10 TL, KKTC’den Türkiye’ye havale işlemi ücreti ise 13 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Şubesinden Havale Ücreti

Şube üzerinden havale ücreti İş Bankasında 12 TL’dir.

İlginizi çekebilir: EFT Saatleri 2019 Tüm Bankaların EFT Saatleri

Yorum yapın