İş Bankası Kredi, Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankası kart şifresi alma yöntemleri ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, sizlere İş bankası kredi kartı şifresi ve iş bankası bankamatik kartı (banka kartı) şifresi almanıza yardımcı olacağız.

Aşağıda sizler için anlattığımız yöntemler sırasıyla şunlardır;

  • SMS ile kart şifresi alma
  • İşCep mobil ile kart şifresi alma ve değiştirme
  • İş Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden kart şifresi öğrenme ve değiştirme
  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri ile anında şifre alma, kart şifresi değiştirme

Bilindiği üzere kredi kartları ve banka kartları artık günlük hayatımızda geçmiş dönemlerden daha çok yer almakta. Alışveriş yerlerinde, benzin istasyonlarında ve akla gelebilecek bir çok yerde artık nakit para yerine, kart ile alışveriş yapılmakta.

İş Bankası kredi kartınızı yeni almışsanız, banka kartınız henüz yeniyse ve şifresini bilmiyorsanız ya da unuttuysanız sizlere anlatacağımız yöntemle anında şifre alabilirsiniz.

SMS ile anında şifre alma

İş bankası kredi kartı ya da bankamatik kartınızın şifresini SMS ile alabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir durum var ki, bu alacağınız şifre geçici SMS şifresidir. Yani geçici şifre ne oluyor? diye aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. Geçici şifre, tanımlanan kart için kısa süreli olarak geçerlidir. Bu süre bankaların inisiyatifine göre değişiklik göstermektedir.

Sizlerin bu konuda yapması gereken SMS ile anında şifre alma işlemi yaptıktan sonra en yakın İş Bankası ATM’sine giderek orada kart şifrenizi değiştirmek olacaktır.

SMS ile kart şifresi almak istiyorsanız aşağıdaki işlemi yapmanız yeterli olacaktır.

SIFRE”,  kart numaranızın son 4 hanesini, doğum yerinizi ve kartınızın güvenlik kodunun ilk iki hanesini aralarında birer boşluk bırakarak SMS ile 4402’ye göndererek öğrenebilirsiniz.

Örnek;

SIFRE 6677 BİTLİS 30 > 4402

İşCep Uygulaması İle Kart Şifresi Alma

Telefonunuzda İş Bankasına ait olan İşCep uygulaması yoksa, sizlere aşağıda verdiğimiz seçenekleri (telefonunuzun işletim sistemine göre) seçerek indirebilirsiniz.

İşCep uygulamasına giriş yaptıktan sonra, hızlıca menüden ” Yeni Kart Şifresi Al” seçeneğini seçerek kart şifrenizi size gelecek olan SMS ile öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kart Şifresi Alma ve Değiştirme

Öncelikle aşağıda size buton olarak ekleyeceğimiz kısma dokunarak İş Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı sistemine giriş yapınız.

Müşteri numaranız, T.C kimlik numaranız yada yabancı kimlik numaranızı yazdıktan sonra İnternet bankacılığı şifrenizi de yazdıktan sonra giriş yapınız.

Daha sonra ”Kartlar” adlı menüden ”Kart İşlemleri” seçilerek şifre alma, şifre öğrenme ve şifre değiştirme gibi işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Kart Şifresi Öğrenme ve Alma

0850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kolayca kart şifrenizi alabilirsiniz.

Anlattığımız İş Bankası Kart Şifresi Alma konulu yazımızda sizler için yardımcı olmaya çalıştık. Yorumlarınız bizim için çok önemli. Sorularınızı, görüşlerinizi bizlere aşağıda yer alan kısımdan hemen iletebilirsiniz.

Önerilen yazı; Tüm Bankaların 2019 Yılı EFT Saatleri

Yorum yapın