İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2020

İş Bankası, Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. Köklü geçmişinin olması nedeniyle çok sayıda müşteriye de sahiptir. Son zamanlarda yaşadığımız korona virüs salgınından sonra da tüm müşteriler internet bankacılığına ya da telefon bankacılığına yönlendirilmiştir. İş Bankasındaki müşteri yoğunluğu ise telefon bankacığında uzun süre beklemenize neden olur. Vakit kaybı yaşamanızı önlemek için sizlere İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemlerini açıklayalım;

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma yolları nelerdir?

İş Bankası müşteri hizmetleri, 7/24 hizmet vermektedir. Banka ile ilgili çok sayıda işleminizi yapabileceğiniz çağrı merkezinin numaraları 444 02 02 ya da 0850 724 0 724 şeklindedir. İş Bankası henüz, sesli yanıt sistemini kullanmamaktadır. Bu nedenle çağrı merkezini aradığınızda tuşlama yaparak müşteri hizmetlerine bağlanırsınız. Ancak bu bankanın müşteri hizmetlerine diğer bankalara göre çok daha kolay bağlanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız müşteri hizmetlerini aramadan önce banka şubelerinden internet bankacılığı şifrenizi alarak internet şubeye ya da mobil şubeye de girebilirsiniz. Bu uygulamalardan para yatırma, para çekme, kredi başvurusu, kart başvurusu, hesap açma, vadeli hesap açma gibi çok sayıda işlemi hemen gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak arıza bildirimi, kart yenileme ya da kayıp çalıntı gibi işlemleriniz varsa ve müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyorsa, aşağıda sayacağımız İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemlerini deneyerek hemen işleminizi yaptırabilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma için birinci yöntem;

 • İlk adımda yukarıda verdiğimiz müşteri hizmetleri numarasını arayın.
 • Telesekretere bağlandığınızda ilgili menüye aktarılırsınız.
 • Menüyü dinledikten sora “0” tuşuna basarak, hemen müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma için ikinci yöntem;

 • İlk olarak mobil şubeye giriş yapın.
 • “Kısa yollarım” adımına gelin.
 • Buradan “bize ulaşın” kısmına tıklayın.
 • Müşteri bilgileriniz direkt olarak sistem tarafından algılanacağı için hemen müşteri hizmetlerine yönlendirilirsiniz.

Bu yöntemle müşteri hizmetlerini aradığınızda, telesekreter menüsünü tuşlamak zorunda kalmazsınız. Direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanıp işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Üstelik çok fazla sıra beklemek zorunda da kalmazsınız.

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma üçüncü yöntem;

 • İş Bankası telefon numaralarından birini arayın.
 • Karşınıza telesekreter çıktıktan sonra banka müşterisi olup olmadığınızı doğrulayın.
 • Ardından sırası ile “5”, “9”, “5” ve “2” tuşlarına basarak hemen müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma dördüncü yöntem;

İş Bankasının müşteri hizmetlerini her aradığınızda hemen bağlanmak ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmak için kendinizi sisteme tanıtmanızda fayda vardır. Kendinizi tanıtabilmeniz için aşağıdaki adımlardan birini kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak 0850 724 0 724 numarasını arayın.
 • Ardından müşteri numaranızı, müşteri şifrenizi ya da kimlik numaranızı tuşlayarak kendinizi sisteme tanıtabilirsiniz.
 • Sistemin sizi tanıması için 16 haneli bankamatik kartınızın numarasını ve şifresini de tuşlayabilirsiniz.
 • Sistemin sizi tanıyabilmesini sağlamak için kredi kartınızın 16 hanesini ve şifrenizi de tuşlayabilirsiniz.
 • Son olarak sistemin sizi kolayca tanımasını sağlamak için 11 haneli hesap numaranızı ve bu hesaba ait kart şifrenizi tuşlayabilirsiniz.

Yukarıdaki dört yöntemden biri ile kendinizi sisteme tanıttığınızda, bundan sonraki aramalarınızda yalnızca “1” ve “0” tuşlarını kullanarak hemen müşteri hizmetlerine bağlanmanız mümkün olacaktır.

Kayıp çalıntı kart bildirimi için İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemi;

Eğer kartınız kaybolduysa ya da çalındaysa, hemen işlem yapmak için yine müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden kartınızı hemen güvence altına alabilir ve yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 0 724 numarasını aramak ve hemen “1”i tuşlamaktır. Bu şekilde direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Kayıp çalıntı kart bildirimi bölümü farklı olduğu için müşteri temsilcisine hemen bağlanırsınız ve hemen kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma ile yaptırabileceğiniz işlemler nelerdir?

İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemi ile hangi işlemleri yaptırabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu bankanın müşteri temsilcisine bağlanarak aşağıdaki işlemleri yaptırmanız mümkündür;

 • “1” numaralı menüden kayıp çalıntı kart bildirimi yapabilirsiniz.
 • “2” numaralı menüden müşteri numarası, kimlik numarası ve müşteri şifresi ile ya da geçici şifre ile işlem yapabilirsiniz.
 • “3” numaralı menüden kart numarası ve kart şifresi ile işlem yapabilirsiniz.
 • “4” numaralı menüden hesap numarası ve bankamatik kart şifresi ile işlem yapabilirsiniz.
 • “5” numaralı menüden bankanın ürünler ve hizmetleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 • “0” numaralı menüden direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.
 • “7” numaralı menüden Anadolu sigorta hizmet hattına ulaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz menülerden bağlandığınızda her menünün, alt menüsü ile karşılarısınız. Örneğin; hesaplar için farklı, kart işlemleri içi farklı, yatırım için farklı tuşlama yapmanız istenir. Telesekreter, sizi yapmak istediğiniz işlemle ilgili sürekli olarak yönlendirecektir. Her ne kadar zor gibi görünse de müşteri hizmetlerinden işlem yapmak, diğer bankalara göre oldukça kolay ve basittir. Yalnızca telesekreterin menüyle ilgili tuşlama kısımlarını çok iyi dinlemeniz gerekir. Yapacağınız işlemle ilgili doğru tuşlamayı yaptığınızda, işlemenizi çok kısa bir süre için halledersiniz. Yanlış tuşlama yaptığınızda ise telesekreter, sizi otomatik olarak müşteri temsilcisine bağlayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top