İTO Firma Sorgulama Nasıl Yapılır?

İstanbul Ticaret Odası firma sorgulama işlemi hakkında sizlere en detaylı anlatımı hazırladık. İTO firma sorgulama işlemini yapabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden sizin için uygun olanı seçerek, İstanbul Ticaret Odası firma sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

İTO firma sorgulama sisteminde aşağıda size başlıklar halinde verdiğimiz yöntemlerle sorgulama yapacağınız firmanın şu bilgilerine erişebilirsiniz;

 • Sicil Numarası
 • Oda Sicil Numarası
 • Firma Unvanı ve Eski Unvanı
 • İş Adresi
 • Telefon Numarası, Fax ve Web Sitesi Bilgisi
 • Oda Kayıt Tarihi
 • Ana Sözleşme Tescil Tarihi
 • Sermaye
 • Meslek Gurubu
 • Nace Kodu
 • Firmanın İş Konusu

İTO Firma Sorgulama Yöntemleri

 • Ticaret Sicil Numarası İle Firma Sorgulama
 • Oda Sicil Numarası İle Firma Sorgulama
 • Ticaret Unvanına Göre Firma Sorgulama
 • Nace Koduna Göre Firma Sorgulama
 • Ortak, Yönetim Kurulu Üyesi ve Gerçek Kişi Öğrenme
 • Meslek Gurubu, Firma Türü, Semt, Sermaye ve Tescil Tarihine Göre Firma Sorgulama

Firma unvanı, işletmenin adıdır. Örneğin Mutluluk Cafe, Tek Giyim vb. Çoğu kişi firma unvanının ne olduğunu bilmemektedir. Yeni firma unvanı alacaksanız, ve daha önce alacağınız unvanda bir firmanın olup olmadığını sorgulamak istiyorsanız buraya tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz. Bunu da yazımızın arasında sizlere aktarmış olalım.

Gelin şimdi yukarıda sizlere vermiş olduğumuz firma sorgulama yöntemlerine tek tek göz gezdirelim.

Ticaret Sicil Numarası İle Firma Unvanı Sorgulama

Buraya tıkladığınızda açılan sayfada karşınıza aşağıdaki resimde yer alan kısım görünecek.

Ticaret Sicil No yazan yere, işletmenizin ticaret sicil numarasını yazdıktan sonra alt kısma sağ resimde görünen harfleri büyük/küçük dikkat ederek yazın. Daha sonra “Ara” butonuna basarak unvan sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ticaret Sicil Numarası Sorgulama

Oda Sicil Numarası İle Firma Unvanı Sorgulama

İlginizi Çekebilir: Oda Sicil Numarası Sorgulama

Oda sicil numarasına göre firma unvanı sorgulama işlemi yapmak için, sorgulama yapacağınız firmanın oda sicil numarasını bilmeni gerekmektedir. Oda sicil no biliyorsanız, buraya tıklayarak ilgili sayfadan sorgulama yapabilirsiniz.

Nace Koduna Göre Firma Unvanı Sorgulama

Öncelikle sizlere NACE Kodu hakkında sizlere bilgi verelim. NACE kodu, 6 haneli bir koddur. Bir iş yerinin faaliyet gösterdiği alanı ve iş yerinin tehlike sınıfını gösteren koddur.

İş yerinizin NACE kodunu sorulayarak öğrenmek istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz, yada aşağıda size vermiş olduğumuz İTO firma sorgulama yöntemlerinden birisi ile öğrenebilirsiniz.

NACE kodunuzu biliyorsanız, buraya tıklayarak sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Nace Kodu İle İTO Firma Sorgulama

Ticaret Unvanına Göre Firma Sorgulama

Firma sorgulama işlemleri arasında en sık kullanılan, ve kullanımı açısından en kolay olan yöntemdir. Ticaret Unvanı, bir firmanın adıdır. Buraya tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde yer alan kısımları doldurarak firma unvanı ve firma bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Ticaret Unvanına Göre Firma Sorgulama

3 seçenekten birisi ile sorgulama yapabilirsiniz. Ticaret Unvanına Göre, Eski Unvana Göre, İşletme Adına Göre.

Meslek Gurubu, Firma Türü, Semt, Sermaye ve Tescil Bilgileriyle Firma Sorgulama

Meslek Gurubu ve Firma Türüne Göre Detaylı Firma Sorgulama

Buraya tıklayarak, karşınıza çıkacak olan sayfada Meslek Gurubu ve Firma Türü başlıklarını doldurarak kolay bir şekilde firma sorgulaması yapabilirsiniz. Daha detaylı bir şekilde firma sorgulaması yapmak için, dilerseniz firmanın bulunduğu ilçeyi, sermaye aralığını ve kuruluş tescil tarih bilgisini girerek öğrenebilirsiniz.

Ortak, Yönetim Kurulu Üyesi, Gerçek Kişi Arama

Size vereceğimiz linke tıklayarak, karşınıza çıkan sayfada sadece ad ve soyad girerek sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıyla da sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

İTO Firma Ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Gerçek Kişi Arama

Ad ve soyad bilgileri eşleşen firma sahibi, yönetim kurulu üyesi veya ortağı olanlar çıkabileceği için, daha sağlıklı sonuç almak adına sorgulama yapacağınız kişinin anne ve baba adını girebilirsiniz. Böylelikle İTO ortak sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

İTO Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Tüm detayları bu yazımızda anlattık. Dilerseniz bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top