Kitap Seç PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Kitap Seç üzerinden yapmış olduğunuz alışveriş sonrasında PTT Kargo siparişlerinde bir çok kişi kargo takibi sorunu yaşamakta. PTT Kargo gönderi takibi nasıl yapılır? Kitap Seç PTT barkod numarası nerede yazar? İşte detaylar…

Türkiye’nin internet üzerinden kitap satışı yapmayı sağlayan sitelerinden birisi olan Kitap Seç, bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Kitap Seç üzerinden verilen siparişleri PTT Kargo seçeneğini seçerek kullananlar ise kargo takibinde sorun yaşamaktadır.

Site üzerinde “Siparişlerim” sayfasında yer alan “Kargo Takip Bilgisi” kısmından PTT Kargo takibi yapılabiliniyor. Ancak açılan sayfada PTT Gönderi Takip sistemi şöyle bir uyarıda bulunuyor “Her satıra bir adet barkod numarası gelecek şekilde en fazla 5 adet barkod numarası giriniz. Her barkod numarası 13 haneli olmalıdır.”

Burada istenilen barkod numarasını bulamayanlar ise ”Kitap Seç barkod numarası nasıl öğrenilir?” sorusunu soruyor.

Kitap Seç Barkod Numarası Öğrenme

Kitap Seç üzerinden kargo takibi yapmak için öncelikle barkod numarasına sahip olmanız gerekmektedir. PTT Kargo ile sipariş vermeniz durumunda yukarıda anlattığımız gibi sizden 13 haneli barkod numarası isteyecektir.

İlk olarak yapmanız gereken “Siparişlerim” sayfasına giriniz. Ardından alt kısımda yer alan siparişlerinizin olduğu kısımda aşağıdaki resimde yer alan 13 haneli numara, barkod numarasıdır.

Kitap Seç Barkod Numarası Öğrenme

Gönderi takibi için gerekli olan 13 haneli barkod numarasınız öğrendiğinize göre sırada PTT Kargo takip sayfasında yapılacak işlemleri kısaca anlatalım.

Kitap Seç PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Yine siparişlerim sayfasında bulunan aşağıda da sizler için daha anlaşılır olması açısından eklediğimiz resme tıklayınız. Daha sonra 13 haneli barkod numaranızı kopyalayın.

Kitap Seç PTT Kargo Takibi

Daha sonra karşınıza aşağıda yer alan sayfa açılacaktır. Buraya sizlere gösterdiğimiz 13 haneden oluşan barkod numaranızı yapıştırın. Daha sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak kolaylıkla PTT Kargo takibinizi yapabilirsiniz.

Kitap Seç PTT Kargo Barkod Numarası

Çoğu sipariş verenler, kargo takibi yapacağı zaman Kitap Seç ID numarasını, kargo takibi numarası olarak düşünebiliyor. Fakat dediğimiz gibi 13 haneli olması gerekmektedir.

Kitap Seç Müşteri Hizmetleri Numarası

Ürününüzün kargo ile ilgili sorunlarını direk Kitap Seç müşteri hizmetlerine bağlanarak gerçekleştirebilirsiniz. Kitap Seç iletişim numarası 0 (850) 555 62 52 numarasıdır.

İlginizi Çekebilir: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Yorum yapın