Kredi Kartından Para Çekme ve Hesaba Para Aktarma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızda kullanılabilir limit var ve bu kredi kartı limitini nakit olarak banka hesabınıza aktarmak yada nakit olarak çekmek mi istiyorsunuz? Konuyu dikkatli bir şekilde okuyarak hızlı bir şekilde kredi kartından para çekme ve hesaba para aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartından para çekme işlemi finans sektöründe “Nakit Avans” terimi olarak kullanılmaktadır. Banka hesabında kullanılabilir limiti kalmayanlar, kredi kartlarında bulunan harcama limitini hesaba aktarmak veya ATM üzerinden nakit olarak çekmek istiyor. Aynı zamanda EFT ve havale yapmak için kredi kartında bulunan kullanılabilir limit akıllara geliyor.

Konumuzun devamında sizlere kredi kartından EFT ve havale yapma işlemi hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak asıl konumuz olan kredi kartından para çekme ve kredi kartından hesaba para aktarma işlemlerini sizlere aktaralım.

Kredi Kartından Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızdan para çekmek istiyorsanız elinizde bulunan kredi kartıyla hangi bankaya aitse o bankanın ATM’sine gidiniz. Kartınızı koyduktan sonra sırasıyla aşağıdaki işlemleri yaparak kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz.

Kredi Kartından Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartından ATM aracılığıyla para çekme

  • Kartınızı yerleştirdikten sonra kart şifrenizi giriniz
  • Karşınıza gelecek olan menüden “Nakit Avans, Taksitli Nakit Avans” seçeneğine tıklayınız. (Bankaların sistemlerine göre bu değişiklik gösterebilmektedir.)
  • Çekmek istediğiniz para tutarını giriniz
  • Giriş veya Onay butonlarına tıklayın.

Kredi kartım yanımda yok, ATM üzerinden para çekebilir miyim?

Kredi kartımız her zaman yanımızda olmayabilir, bu durumda kredi kartından yine de para çekebilmeniz mümkün.

Bankacılık gelişen teknoloji ile oldukça ilerlemiş durumda. Kredi kartınız yanınızda yoksa bankanıza ait olan mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi kartınızda bulunan parayı banka hesabınıza aktarma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kredi kartınızdan banka hesabınıza para aktarma işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi ana başlık olarak aşağıda sizlere aktardık.

Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızda bulunan limiti banka hesabınıza aktarmanız mümkün. Bu işlem için öncelikle bankanızın mobil bankacılık uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık uygulaması sizlere bir çok işlemde kolaylık sağlayacaktır. Hesabınızdaki bakiyeyi, kredi kartınızda bulunan limiti ve güncel hesap hareketlerinizi görebilirsiniz. Aynı zamanda bir çok faturanızı mobil uygulama üzerinden tek tuşla yapabilir, EFT ve havale işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Banka hesabına kredi kartından para aktarma işlemi için aşağıda anlattığımız adımları takip ediniz.

Kredi kartındaki limiti banka hesabına aktarma

  • İlk olarak mobil bankacılık uygulamanıza giriş yapınız
  • Daha sonra “Kartlarım” sekmesine tıklayınız. (Bu sekme bankaların uygulamalarında farklılık gösterebilir)
  • Kredi kartınızı seçtikten sonra “Nakit avans” seçeneğine tıklayınız
  • Çekmek istediğiniz miktarı giriniz ve işleme devam ediniz.

Sonra paranın hangi hesabınıza aktarılacağını seçerek kredi kartından hesaba para aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartından havale ve EFT yapabilir miyim?

Kredi kartında bulunan limitinizi havale yada EFT olarak göndermek mümkün değildir. Kredi kartınızda bulunan kullanılabilir nakit avans limiti miktarını banka hesabınıza yukarıda anlattığımız yöntemi kullanarak aktarın. Ardından bu parayı banka hesabınızdan EFT yada Havale olarak gönderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2019 Yılı Güncel EFT Saatleri

Yorum yapın