Metlife Nasıl İptal Edilir? Metlife BES İptali ve Cayma Formu

Metlife dünya çapında 40 ülkede aktif olarak 150 yıllık geçmişiyle sigorta ve finansal hizmetler veren bir firmadır. Türkiye’de 2 milyonu aşkın müşterisi bulunmaktadır. Bireysel Emeklilik Sisteminin 1 Ocak 2017 tarihinde zorunlu olmasıyla birlikte bir çok kişi BES iptali yapmak istiyor.

Dolayısıyla Metlife bünyesinde Bireysel Emeklilik Sistemine dahil olanlar, Metlife nasıl iptal edilir, Metlife BES iptali nasıl yapılır, Metlife cayma gibi aramalarda bulunuyor. Bizler de sizin için Metlife emeklilik sisteminden ayrılmak için yapmanız gerekenleri araştırdık.

Melife BES Ayrılma Nasıl Yapılır?

Metlife emeklilik sisteminden ayrılmak için 3 farklı BES iptal yöntemi bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en kolayı Metlife müşteri hizmetlerini telefondan aramak ve sistemden ayrılmak istediğinizi söylemektir. Gelin bu yönteme ve diğer cayma yöntemlerine detaylıca göz atalım.

Metlife Müşteri Hizmetlerini Arayarak BES İptal Etme

0850 222 06 38 numarası, Metlife müşteri hizmetleri numarasıdır. Bu numarayı telefonunuzdan tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanın. Ardından Metlife zorunlu bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istediğinizi söyleyin.

Size ait olan mail adresine Metlife emeklilik ayrılma talep formu gönderilecek. Bu ayrılma talep formunu doldurduktan sonra dilerseniz mail adresine dilerseniz fax yoluyla iletebilirsiniz.

Ayrılma talep formunuz Metlife’a ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde BES iptali işleminiz gerçekleşecektir.

Metlife E-Şube Girişi Yaparak BES İptal Etme

Metlife e-şube resmi web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek bireysel emeklilik ayrılma talep formuna ulaşabilirsiniz.

Dikkat! İnternet üzerinde Metlife BES iptal ayrılma talep formu adı altında size verilen formlara kesinlikle inanmayınız. Resmi web sitesi ve Metlife müşteri hizmetlerinden bilgi alarak ilerleyiniz. Aksi taktirde tüm emekleriniz boşa gidecektir.

Metlife e-şube kaydınız yoksa buraya tıklayarak sisteme kayıt olabilirsiniz. Sizden kaydolmak için, aktif olarak Metlife hizmeti alıyor olmanız gerekmektedir.

Metlife Acentelerine Giderek BES İptali Yapmak

Türkiye’de 5 ilde acentesi bulunmaktadır. Bunlar İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve İzmit acenteleridir. Detaylı adresleri için buraya tıklayınız.

Bu acentelerin bulunduğu ilde yer alıyorsanız, Metlife acentesine giderek bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istediğinizi söylemeniz durumunda size yardımcı olunacaktır.

Metlife BES İptali Ayrılma Talep Formu

Metlife BES iptali yapmak için Metlife bireysel emeklilik sistemi ayrılma talep formunu doldurmak ve Metlife’a geri göndermeniz yeterli olacaktır.

Ayrılma talep formu için Metlife e-şubeye giriş yapmanız gerekmektedir. Yukarıda da sizlere uyarıda bulunduğumuz gibi, internet üzerinden bir çok site Metlife ayrılma formu adı altında formlar paylaşmış durumda. Fakat bu formlar Metlife cayma formları değildir.

Metlife cayma işlemi için sistemde kaldığınız süreyle ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır. Fakat Metlife BES iptali işlemini sistemde 10 yılınızı doldurmadan yaparsanız, devlet katkısının tamamından yararlanmanız mümkün değildir. 0850 222 06 38 Metlife müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak bu konuda sağlam bilgi alabilirsiniz.

Metlife Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanmak

Öncelikle telefonunuzdan 0850 222 06 38 numarasını tuşlayınız. Ardından 1’i tuşlayın. Daha sonra 2’yi tuşlayın. Direk olarak Metlife müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Müşteri Hizmetleri Numarası

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top