Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Listesi

Bu yazımızda sizlere öğrenciye, Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar listesini hazırladık. 2019 – 2020 ve sonraki yıllar için sürekli güncel olan bu yazımızı okumanız faydanıza olacaktır.

Yıllar geçtikçe artan yaşam standartları, özellikle de günümüz şartlarında nakit paraya olan ihtiyacı da en üst seviyeye çıkarmış durumda.

İnsanlar, acil nakit ihtiyaçlarını yakınlarından veya akrabalarından istemekten çok, belli şartları yerine getirerek bankalardan temin ediyor. Nakit ihtiyacı denince insanlar; evlilik, iş yeri açma veya herhangi bir sektöre yapılacak olan yatırımı düşünürler. Ancak öğrencilerin de ciddi masraflarının yanında nakit paraya olan ihtiyaçları da oldukça fazladır. Bu yüzden kredi veren bankalar öğrencilerin de oldukça dikkatini çekiyor.

Eğitim masraflarını karşılamada güçlük çeken, acil nakit ihtiyacı olan veya farklı iş fikirlerini geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerinin nakit ihtiyaçları artabiliyor. Siz de eğer üniversite öğrencisiyseniz ve üniversite öğrencileri için kredi veren bankalar var mı diye merak ediyorsanız, evet var. Hatta sadece bir iki bankadan değil, bankaların neredeyse hepsinden öğrenciler için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tabi her bankanın kendine özgün kredi verme koşulu var. Bankaların kredi verme şartları nelerdir? Cevabı yazının devamında…

Konuya geçmeden önce Acil nakit ihtiyacınızı karşılayacak en etkili ve risksiz olan konumuzu buraya tıklayarak okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Öğrencilerin herhangi bir gelir belgesi olmadığı için, “gelir belgesine sahip olmayan kişiler” arasında yer alıyor ve ona göre değerlendiriliyorlar.

Bu koşulda öğrencilerde aranan en önemli şart, kredi notunun risksiz bir pozisyonda olmasıdır. Üniversite öğrencilerinin kredi çekmesi için gelir belgesi veya kefile ihtiyaçları yoktur. Sadece bazı şartları yerine getirmeleri kredi çekmeleri için yeterli.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, Odeabank ve Garanti Bankası’nı, üniversitelilere kredi veren bankalar olarak sıralayabiliriz.

Bankalardan Öğrenci Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi başvurusunda bulunanlar her ne kadar öğrenci olsalar da, bankaların belli kriter ve kuralları vardır. Üniversite öğrencilerine kredi veren bankaların 2019 yılı itibariyle uyguladığı şartlar ve kuralların ne olduğuna göz atalım.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019 – 2020 Yılı Güncel

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrencileri ders çalışmaya yönlendirmek için Ziraat Bankası öğrenciye kredi sloganıyla 36 ay vade ve düşük faiz fırsatıyla kredi sunuluyor. Geri ödemelerde büyük kolaylıklar sağlayan Ziraat Bankası, bu kredileri üniversite eğitimi, kurs masrafları ve dershane giderleri için veriyor. 36 ay vadeli eğitim kredisinden yararlanmak için Ziraat Bankası’na herhangi bir kefil veya gelir raporu sunmanız gerekmiyor. Ziraat Bankası öğrenci kredisinden öğrencinin aile bireyleri, düzenli gelire sahip öğrenciler (üniversite olmayan) ve kursiyerler de faydalanabilir.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcine Direk Bağlanma başlıklı konumuza bakabilirsiniz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Kredi verme konusunda oldukça iyimser olan Vakıfbank, 40.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Vakıfbank’ın kredi fırsatlarından MEB onaylı kurslarda, spor okullarında, ön lisanslarda, lisans ve yüksek lisanslarda ve doktora okuyan öğrenciler faydalanabilir. Vakıf Bank öğrenci kredisinden yararlanmak için gelir belgeniz ile Vakıf Bank şubelerine başvurmanız yeterlidir. Gerekli şartları sağlıyor olmanız durumunda Vakıf Bank eğitim kredisinden faydalanabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi

İş Bankası, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da öğrencilere eğitim kredisi vermeye devam ediyor. İş Bankası eğitim kredisi başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler, eğitim aldıklarına dair öğrenci kayıt evrakı ve okul masraflarını belgeleyen evraklara sahip olmalıdır. İş Bankası kredisi, eğitim gördüğünüz okulun hesabına yatar veya isteğe göre öğrencilere elden de verilebilir. 

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank öğrenci kredisine, öğrenciler şahsi başvuruları ile sahip olabilir. 2000 TL’ye varan kredi fırsatından yararlanmanız için gelir kefile ihtiyaç olmadığı gibi, gelir teminatı ve benzeri belgelere de gerek yoktur. Öğrenci olarak Denizbank’tan kredi alabilmeniz için sağlamanız gereken tek şart, başkalarının size gönderdiği paranın transferini Denizbank üzerinden sağlamanızdır. Bu sayede kredi notunuz yükselecek ve kredi alma şansınız da artacaktır. Denizbank’ın öğrenci kredisinin yanı sıra, 60 ay vadeli Eğitim Kredisi fırsatından da faydalanmanız mümkün, öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla verilen kredinin detaylarını öğrenmek için banka ile iletişime geçebilirsiniz.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

En yüksek kredi miktarlarından sayılan 50.000 TL’lik krediyi Yapı Kredi eğitim kredisi ile almanız mümkün. Hiçbir dosya masrafı ödemeden alacağınız krediyi 36 aya varan taksitlerle ödeyebilirsiniz. Sizden istenen evrakları yanınıza alıp size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek eğitim kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Odeabank, öğrencilerin eğitim ihtiyaçları için 20.000 TL’ ye varan krediyi 60 aya varan vadelerle veriyor. Öğrenciler, en önemli ihtiyaçları olan eğitim masrafını gösteren bir belge ile okuluna ait hesap numarasını Odeabank’a göstererek kredisi başvurusunda bulunabilir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Garanti Bankası, öğrenciye kredi kolaylığı sağlama konusunda büyük adımlar atmış durumda. Öğrencilerin eğitimi için verdiği kredilerin miktarı 25.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Kredinin faiz oranları da tam öğrencilere uygun olarak hesaplanmış olup, gayet düşüktür. Garanti Bankası kredi fırsatlarından yararlanmak için size en yakın şubeye giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca tüm masraflarınızın toplamı kredi çekmeye değmeyecek miktarlarda ise ama yine de nakit ihtiyacınız varsa öğrencilere kredi kartı veren bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın