Özel Hastane Muayene Ücretleri 2019 Yılında Ne Kadar?

Özel hastane muayene ücretleri hakkında yaptığımız araştırmalar sonucu sizlere bu yazımızda bilgiler hazırladık. Türkiye’de devlet hastanelerinde sıra beklemek istemeyen, daha kaliteli hizmet almayı düşünen ve çevresinden duyduğu bilgiler doğrultusunda özel hastanelerde tedavi olmak isteyen kişiler bu sorunun cevabını merak ediyor. Özel hastanelerde tedavi ücretleri 2019 yılında ne kadar? İşte detaylar…

Özel Hastanelerde Muayene, Katılım Payı ve Kalite Farkı

Adı üzerinde ”Özel Hastane” yani buradan anlaşılacağı üzere her özel hastane farklı muayene ücretleri almaktadır. Bu hastanenin sunduğu hizmetlere, bünyesinde barındırdıkları doktor ve çalışanların uzmanlık alanlarında ki niteliklerine göre değişiklik göstermektedir. Sizler 2019 yılı özel hastane muayene ücretlerini yazacağız. Bilmeniz gereken şudur ki katılım payı 15 TL olarak belirlenmiştir. Peki katılım payı nedir? Katılım payı; Sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olduğu kişiler tarafından ödenecek tutarı ifade eder.

Sigortası olan her hasta bu katılım payını ödemek zorundadır. Örneğin hastalandınız ve hastaneye giderek acil giriş kısmında sıra numarası aldınız. İşte o sırada sizden 15 TL katılım payı ücreti tahsis edilecektir. İster devlet hastanesi ister özel hastaneler olsun, bu ücreti ödemek zorundasınız.

Özel hastanelerde muayene ücreti tek bir fiyatla sabit değildir. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımız rahatsızlandı ve özel hastaneye götürdük. Öncelikle kayıt almak için kimlik numarasını istediler. Gerekli bilgileri verdik. Ardından sıramızı bekledik ve acil kısmında bulunan doktor muayene yaptıktan sonra bizi sekretere yönlendirdiler. Burada görevli bize 80 TL ödememizin olduğunu iletti. Ödemeyi yaptıktan sonra da 3 barkod verdi. Akciğer filmi, kan alma ve kan tahlili ve son olarak serum takılmasını gösteren 3 barkod. Sırasıyla bunları yaptık ve son olarak doktor sonuçlara bakarak gerekli ilaçları yazdı. Buradan anlaşılacağı üzere röntgen filmi, serum ve kan alma ücretlerini burada ödediğimiz 80 TL kadar olan ücret için yazdılar. Alçı, akciğere hava yada o gün orada yatma gibi ihtiyaç doğsaydı bunları da ödediğimiz tutara ekleyerek bize sunacaklardı.

İşte bu sebepler özel hastanelerde muayene ücretleri değişiklik göstermektedir. Her şeyde olduğu gibi özel hastaneler arasında da kalite farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de Acıbadem Hastanesi, Anadolu Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Avcılar Hastanesi, Doğan Hastanesi ve Erdem Hastanesi en iyi özel hastaneler arasında yer almaktadır.

Özel Hastane Muayene Ücretleri Listesi 2019

PoliklinikEn Düşük Muayene ÜcretiEn Yüksek Muayene ÜcretiÖzel Muayene
Dahiliye25 TL60 TL30 – 60 TL
Kadın Hastalıkları50 TL66 TL80 – 100 TL
Beyin Cerrahi35 TL58 TL50 – 100 TL
Göğüs Hastalıkları40 TL49 TL40 – 100 TL
Genel Cerrahi25 TL60 TL25 – 70 TL
Kardiyoloji30 TL75 TL40 – 100 TL
Dermatoloji25 TL55 TL35 – 110 TL
Kulak Burun Boğaz30 TL60 TL30 -70 TL
Göz Hastalıkları40 TL55 TL50 – 140 TL

Acıbadem Hastanesi Muayene Ücretleri 2019

Acıbadem Holding A.Ş’ye ait olan Acıbadem Sağlık Grubu, 2019 yılı muayene ücretli araştırmamızda genel olarak ortalama bir fiyat bulabildik. Daha detaylı olarak Acıbadem hastanesinin muayene ücretlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de 33 tane şubesi bulunan Acıbadem Hastanesinde muayene ücretleri 250 ila 80 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Acıbadem Hastanesi Dermotoloji, Dahiliye, Genel Cerrahi muayene ücretleri gibi çeşitli alanların detaylı fiyatlarını merak ediyorsanız yukarıda size vermiş olduğumuz linki kullanınız.

Yorum yapın