Papara Hesabına Kredi Kartından Para Yatırma

Papara, Türkiye’de en çok kullanılan online cüzdanlardan birisidir. Bir çok kişi internet üzerinde alışveriş yaparken veya para yükleme işlemi yapmak için Papara hesabını kullanmaktadır.

Hal böyle olunca, Papara hesabına kredi kartında limiti olanlar, bu limitten faydalanarak para gönderme işlemi yapmak istiyor. Kimisi ise Papara hesabı bulunan bir kimseye kredi kartıyla para gönderme işlemi yapılıp yapılamayacağı sorularını araştırıyor. Bu yazımızda sizlere Papara hesabına kredi kartıyla para yükleme ve para gönderme işlemi ile ilgili bilgi vereceğiz.

Papara Hesabına Kredi Kartından Para Yükleme

Papara hesabınıza kredi kartınızı kullanarak para yükleme işlemi yapmak çok kolay. Öncelikle ilk olarak yapmanız para göndermek istediğiniz kredi kartınızın bulunduğu bankanın mobil uygulaması veya internet bankacığı üzerinden giriş yapınız.

Papara hesabına kredi kartıyla para yükleme yapmak için gerekli şartlar;

  • Papara ile anlaşmalı bankalardan birisi üzerinde kredi kartınızın bulunması (TEB, Garanti, Finansbank, Yapı Kredi, VakıfBank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, ING Bank, Odea Bank, Kuveyt Türk, Alternatif Bank, PTT, Albaraka Türk)
  • Kredi kartınızda kullanılabilir limitin olması
  • Kredi kartı sahibi bilgilerinin Papara hesabınızdaki bilgilerle aynı olması
  • Kredi kartınızın mobil bankacılık uygulaması üzerinde tanımlı olması

Yukarıda yer alan şartlara sahipseniz, kredi kartınızdan Papara hesabınıza para gönderebilirsiniz.

Adım 1. Öncelikle para gönderme seçeneklerinden “Havale” seçeneğine tıklayınız.

Adım 2. IBAN numarası ile havale işlemini seçiniz.

Adım 3. Açıklama kısmına Papara numaranızı giriniz.

Adım 4. Paranın gönderileceği hesap seçeneğinde kredi kartınızı seçiniz.

4. adım ile ilgili bilgilendirme: Bu işlem bazı bankalar tarafından hizmete sunulmaktadır. Tüm bankaların havale ve EFT seçeneklerinde bu hizmet yer almamaktadır. Bu tür durumla karşılaşırsanız, mobil bankacılık uygulamanız üzerinden kredi kartınızın nakit avans limitini kullanarak, banka hesabınıza bu nakit avansı aktararak normal bir şekilde Papara hesabınıza para yükleyebilirsiniz.

Tüm bu adımların sonrasında kredi kartı ile Papara hesabına para yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Papara hesabınıza kredi kartınızı tanımlayarak, Papara ile ödeme seçeneği bulunan her yerde tek tıkla hızlı ödeme yapabilirsiniz.

Papara hesabınıza dilerseniz banka kartınızı, dilerseniz kredi kartınızı tanımlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kredi kartı yada banka kartınızı tanımlayabilirsiniz.

Papara Hesabına Kredi ve Banka Kartı Ekleme

Öncelikle Papara uygulamasına giriş yapınız. Ardından menü sekmesine tıklayarak aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere “Banka/Kredi Kartlarım” seçeneğine tıklayınız.

Papara Hesabına Kredi ve Banka Kartı Ekleme

Daha sonra karşınıza aşağıda yer alan ekran gelecek. Bu ekranda “Kart Ekle” butonuna tıklayınız.

Papara Kredi ve Banka Kartı Tanımlama

Sonrasında karşınıza kart bilgilerinizi girebileceğiniz bir ekran gelecek. Papara hesabınıza sadece kendi adınıza kayıtlı olan kredi kartı veya banka kartını ekleyebilirsiniz. Başkasına ait kredi kartıyla Papara hesabınıza kart ekleyemezsiniz.

Papara Kredi Kartı ve Banka Kartı Ekleme

16 haneli banka veya kredi kartınızın ön yüzünde bulunan kart numaranızı, kredi veya banka kartınızın son kullanma tarihini ve arka kısmında bulunan CVC kodunuzu giriniz.

Ardından “Kart Ekle” butonuna basarak, kart tanımlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İninal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Çekme, Yükleme Nasıl Yapılır?

Yorum yapın