PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ödeme ve Şifre İşlemleri (2019)

PTT kredi kartı başvurusu üzerine hazırladığımız bu yazımızda sizlere detaylı olarak bilgi vermeyi amaçladık. Yazımızda PTT kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir? PTT kredi kartı ile ödeme nasıl yapılır? gibi soruların da yanıtını verdik. Konu ile ilgili sorularınızı bizlere yorum kısmında iletebilirsiniz.

PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT kredi kartı başvurusu için tek yapmanız gereken yakınınızda bulunan PTT şubelerine gitmek olacaktır. PTT şubesine gittiğinizde sıra numarası aldıktan sonra kurum çalışanına ”PTT Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Size kredi kartı başvuru formu verilecek ve bu başvuru formunu doldurduktan sonra adresinize kredi kartınız ulaşacaktır.

PTT Kredi Kartı Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ihtiyacı olan ve PTT müşterisi olan yada olmayan çoğu kişi İnternet ortamı üzerinden başvuru yapmak istiyor. Online olarak kredi kartı başvurusu PTT için geçerli değildir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi başvuru yapmak için PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

PTT Kredi Kartı Özellikleri

Daha önceden PTT kredi kartı 3 çeşitti ve PTT Bonus Kredi kartı olarak geçiyordu. 15 Ocak 2018 tarihinde PTT, bonus kredi kartı kullanan müşterilerine haber vermeden anlaşmanın sona erdiğini duyurdu. Müşterilerine ise kredi kartı borçlarını ödemeleri için şubelerden işlem yapabileceklerini söyledi. Daha önce Birincisi Classic, ikincisi Gold ve üçüncüsü Platinum kredi kartı olmak üzere 3 farklı kredi kartı vardı. Bu kartların yıllık aidat ücretleri farklılık gösteriyordu. Sizlere önce aidat ücretlerini tablo halinde verelim daha sonra kart özellikleri ve avantajlarından bahsedelim.

Not: PTT Kredi kartını aldıktan sonra ilk yıl için aidatsız olarak kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan aidat ücretleri sonraki yıllar için geçerlidir.

Kart TürüYıllık Aidat (TL)
PTT Classic Bonus Kredi Kartı54 TL
PTT Gold Bonus Kredi Kartı 60 TL
PTT Platinum Bonus Kredi Kartı 66 TL

Gelelim kart özelliklerine;

  • Yaptığınız tüm harcamalarda bonus kazanırsınız ve kazandığınız bonusları biriktirerek elde edeceğiniz bonus parayla yine alışveriş yapabilirsiniz
  • MasterCard olarak geçtiği için çoğu İnternet alışverişi ve market, mağaza vb. iş yerlerinde alışveriş yapabilirsiniz.
  • Diğer kredi kartlarında yapılabilen nakit avans çekme işlemini PTT kredi kartı ile de kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Nakit avans faiz oranları; %2.02
  • Alışveriş faiz oranları; %2.02
  • Ödeme gecikmeleri için ise; %2.52 faiz oranıyla işlem yapılmaktadır.
  • İlk yıl aidatsız olarak PTT kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

PTT Kredi Kartı Kalktı, PTT Kart kullanıma sunuldu

Daha önce sizlere bahsettiğimiz gibi 2018 yılında Bonus Kredi kartı anlaşması bittiği için PTT kredi kartını kullanımdan kaldırdı. PTT Kart olarak getirdiği bu sistemler kişi Maestro logosu/amblemi bulunan yerlerden yine alışveriş yapabilir. PTT kart başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken şubeye gitmek ve bunu iletmek olacaktır. Kartınıza para yükleyebilir, alışveriş ve taksitlendirme gibi işlemler için bu kartı kullanabilirsiniz. PTT kart aidat ücreti yoktur.

PTT Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? SMS ve Müşteri Hizmetleri İle Şifre Alma

PTT kredi kartınızı kullanmak için şifre almanız gerekmektedir. Bazen insanoğlu daha önce belirlediği şifreleri de unutabilmektedir. Kredi kartı şifrenizi unuttuğunuzda yada şifre belirlemek istediğinizde izleyeceğiniz 2 yol vardır. Bunlar; 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerini aramak yada SMS göndererek şifre belirlemek.

SMS yoluyla şifre belirlemek için; telefonunuzdan yeni mesaj kısmına girin, ardından gönderilecek numara kısmına ”3290” yazın. Mesaj kısmına ise SIFRE yazın sonra bir boşluk bırakın belirlemek istediğiniz 4 haneli şifreyi yazın ve kartınızın ön yüzünde yer alan numaranın son 4 hanesi ile arkasında yer alan CVC kodu olarak geçen 3 haneli sayıyı bitişik yazın ve gönder butonuna basın. Örnek; 2355 8900456 >> 3290

https://youtu.be/AhNGBax8x_E
PTT Kredi Kartı Başvurusu

Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top