Sahte Kredi Kartı Oluşturma İle İlgili (Fake Kredi Kartı) Tüm Bilgiler

Sahte kredi kartı olarak bilinen ve fake kredi kartı olarak da tanımlanan bu terim, genellikle İnternet siteleri üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin başvurduğu yöntem olarak biliniyor.

Yazımızda sizlere sahte kredi kartı oluşturma ile ilgili yasal problemlerden bahsedeceğiz.

Sahte Kredi Kartı Nedir?

Sahte kredi kartı, genellikle kullanılabilir limiti olmayan, aktif olarak internet üzerinden hizmet veren uygulamaların ücretsiz kullanım sürelerinden faydalanmak için oluşturulan karttır.

Sahte Kredi Kartı Bilgileri Oluşturma ve Yasal Süreç

Bir çok web sitesinde sahte kredi kartı oluşturma yönteminin nasıl yapılacağı aktarılmış. Bizler sizlere kesinlikle bu tuzağa düşmemenizi öneriyoruz.

Sahte kredi kartı bilgileri oluşturan web sitelerine girerek fake kredi kartı numarası oluşturmak ve bu kredi kartı ile alışveriş yapmak kesinlikle çok tehlikeli ve yasa dışı bir işlemdir.

Gelin sizlere bunu örnek vererek açıklayalım. Örneğin sahte kredi kartı oluşturan bir web sitesine girdiniz ve oluşturduğunuz bu kredi kartı numarası üzerinden herhangi bir web sitesinden alışveriş yaptınız. Bu kredi kartı mevcut sahibi tarafından farkedildiğinde kişi bunu bankasına iletir. Banka bu durumu incelemeye alarak kişinin kartını bloke eder.

Alışveriş yaptığınız kredi kartının sahibi incelenir, yaptığı işlemler rapor edilir. Alışverişi hangi web sitesinden ve hangi ip adresi üzerinden yaptığı araştırılır. Olay daha da büyüyerek, bilişim suçları tarafından ele alınır.

İp adresi tespit edildikten sonra bu ip adresi üzerinde bulunan cihaz tespiti, cihazın kodu ve adres bilgileri teyit edilir. Tabi bu süreç işlerken siz sahte kredi kartından işlem yaptığınız anda yasal takibe düşebilirsiniz.

Bu durumda ansızın polis sizi tutuklayabilir ve sicilinizi bozmanıza “Dolandırıcılık ve Sahtekarlık” suçundan yargılanırsınız. Türk Ceza Kanunu’nun 157. maddesinde düzenlenen basit dolandırıcılık suçunun cezası, 2 yıl ile 10 yıla kadar hapis cezası 10.000 güne kadar adli para cezasıdır.

Siz siz olun, sahte kredi kartı oluşturmak, fake kredi kartı bilgileri ile alım yapmak gibi işlemlerde bulunmayın. Kredibankadestek.com olarak önceliğimiz bizleri takip eden değerli okurlarımıza her şeyden önde faydalarına olan, zararlardan uzak durmalarını sağlayan bilgiler sunuyoruz.

Dilerseniz web sitemizde yer alan “Kredi Kartı” kategorisi üzerinden, en düşük faizle yüksek kredi limiti sunan kredi kartlarını inceleyebilir, sanal kartlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İninal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Özellikleri

Yorum yapın