Vakıfbank BES İptal Etme Nasıl Yapılır? (2020 Bireysel Emeklilik İptali)

Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır? Bir çok maaş müşterisinin haberi bile olmadan katıldığı BES (Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi) sonraki dönemlerde ayrılmak isteyenleri zor durumlarda bırakabiliyor. Bu yazımızda sizlere Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır? Vakıfbank BES iptal etme yöntemleri nelerdir? Bunlardan bahsedeceğiz.

Vakıfbank BES İptali

Vakıf Emeklilik sistemi adı altında zorunlu olarak BES’e dahil edilenlerden biriyseniz, bu duruma canınızı sıkmanıza gerek yok. Anlatacağımız yöntemlerle Vakıfbank Bireysel Emeklilik iptali işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank BES iptal etme yöntemleri şunlardır;

  • SMS ile Vakıfbank BES iptali
  • Vakıfbank Emeklilik web sitesi üzerinden BES iptali
  • Vakıfbank Bireysel Emeklilik telefon numarası ile BES iptali
  • Vakıfbank Canlı Destek hattı üzerinden BES iptali

Yukarıda yer alan yöntemler ile Vakıfbank Zorunlu BES iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda sizlere bu yöntemleri başlıklar halinde aktardık. İşte Vakıfbank BES iptal yöntemlerinin detayları;

Bunu biliyor musunuz?

Vakıfbank, yada diğer bankalarda bulunan zorunlu BES iptali için en kolay ayrılma yöntemi, sisteme dahil edildikten sonraki 2 ay içerisinde yapılır. Sisteme dahil olduktan sonra eğer 2 aydan fazla süre geçmişse, zorunlu BES iptali yapmak, Zorunlu BES ayrılma talep formu doldurmanızı gerektirecek ve bu formu bankanın verdiği adrese fax aracılığı ile göndermeniz gerekecektir. Yazımızın en sonunda Vakıfbank BES iptali ayrılma formu ve nasıl bu işlemi yapacağınızı ekledik.

Vakıfbank BES SMS İle İptal Etme

Vakıfbank BES iptali, Vakıfbank BES cayma işlemi için en hızlı BES iptal etme yolu SMS ile işlem yapmaktır. Sizlere SMS ile BES iptal işlemini nasıl yapacağınızı hem yazılı, hem görsel olarak anlatmak istedik.

Telefonunuzdan yeni SMS oluşturma kısmına giriniz. Ardından mesaj yazma kısmına büyük harflerle VEML yazarak bir boşluk bırakınız. Ardından 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazınız. Bir boşluk daha bıraktıktan sonra yine büyük harflerle CAYMA yazıp boşluk bırakınız. Daha sonra doğum tarihinizi (GÜN.AY.YIL) şeklinde yazınız. 4933‘e gönderiniz. Talebiniz kısa sürede sonuçlanarak SMS ile Vakıfbank BES iptal işleminiz gerçekleşecektir.

Görsel resimle Vakıfbank SMS ile BES iptali;

Vakıfbank bünyesinde zorunlu BES sisteminden çıkmak isteyen kişiler SMS ile BES iptalini kolayca yapabilirler.
Vakıfbank SMS ile zorunlu BES iptal, Vakıfbank SMS ile cayma işlemi nasıl yapılır?

Vakıfbank Emeklilik Resmi Sitesi Üzerinden BES İptali

Daha önce Vakıfbank, Vakıfbank Emeklilik internet şubesi üzerinden Otomatik BES Robotu ile canlı olarak mesaj yolu ile görüşme hizmeti sunmaktaydı. Bu robota https://esube.vakifemeklilik.com.tr/ adresine girerek sağ alt kısımdan ulaşılabiliyordu. Ancak Vakıfbank bu hizmeti şuanda kaldırmış durumda. Bireysel Emeklilik sistemi iptal işlemini yukarıda verdiğimiz linke yada buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Vakıf Emeklilik Resmi Sitesi İnternet Şubesi Üzerinden Zorunlu Vakıfbank BES İptali

Sisteme T.C Kimlik numaranızı yada bankaya ait müşteri numaranızı girdikten sonra internet şube şifrenizi girerek menüden sistemde bulunan BES iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu menüyü ekranda göremezseniz, aşağıdaki diğer yöntemleri yada yukarıda yer alan SMS ile BES iptali yöntemini deneyiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Telefon Numarası 444 9 237 İle BES İptali

Vakıfbank Bireysel Emeklilik telefon numaraları 444 9 237 ve 0850 222 9 657 numarasıdır. Bu numaralardan dilediğinizi telefonunuzda tuşlayarak Vakıfbank Bireysel Emeklilik müşteri hizmetlerine bağlanabilir, Zorunlu BES iptal, cayma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu numara üzerinden sistemde 2 aydan fazla süredir bulunuyorsanız, Zorunlu BES ayrılma talep formu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Canlı Destek Hattı Üzerinden BES İptali

Buraya tıklayarak Vakıfbank Canlı Destek hattına bağlanabilir ve burada Vakıfbank BES iptali yapmak istiyorum, Vakıfbank BES cayma talebinde bulunmak istiyorum, Vakıf Emeklilik nasıl ayrılırım gibi yazarak müşteri temsilcisinden canlı yardım alabilirsiniz. Not: Vakıfbank Canlı Destek hattı 09:00-01:45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İlginiz Çekebilir: Halkbank Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Şubeleri Üzerinden BES İptali Yapabilir Miyim?

Şubeler üzerinden BES iptali yapmak mümkün değildir, BES iptali için yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Emeklilik Ayrılma Talep Formu İndir

Sorularınızı bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum yapın