Yeni Çipli Kimlik Kartı Ücretini İnternetten Yatırma

15.08.2019
Yeni Çipli Kimlik Kartı Ücretini İnternetten Yatırma

Yeni kimlik kartı ücretini İnternet üzerinden yatırma işlemleri hakkında bir çok vatandaşımız merak ettiği soruların cevabını arıyor. Bu makalemizde sizlere İnternet üzerinden yeni kimlik ücretini nasıl yatıracağınız, nasıl ödeme yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

Kimlik yenileme ücretini ödeme işlemleri gelişen teknoloji ve devletin bu konuda sağladığı kolaylıklarla artık çok daha hızlı.

Öncelikle şunu ifade edelim ki, yeni çipli nüfus cüzdanı, yani yeni kimlik kartı almak isteyenler nüfus dairesi tarafından belirlenen 22,5 TL tutarında ki yeni kimlik kartı ücretini ödemek zorunda.

Yeni Çipli T.C Kimlik Kartı Ücretini İnternet Üzerinden Yatırma Yöntemleri 2019

Yeni kimlik kartı ücretini İnternet üzerinden kolayca ödemek için sizlere aşağıda ödeme yöntemlerini ilettik. Kimlik harcı yatırma işlemi ile ilgili yöntemler!

  • Kredi Kartı ile yeni kimlik kartı ücretini ödeme
  • Mobil Bankacılık yöntemi ile kimlik kartı ücretini ödeme yapılır mı?
  • ATM üzerinden kimlik kartı ücreti ödenir mi?
  • İnteraktif Vergi Dairesi web sitesi üzerinden telefon ile T.C kimlik kartı ücreti ödeme

Şimdi sırasıyla yukarıda vermiş olduğumuz kimlik kartı ödeme yöntemlerini anlatalım. Başlamadan önce ”Yeni kimlik kartı ücreti ne kadar?” sorusunu yanıtlayalım.

Yeni T.C kimlik kartı harç ücreti değerli kağıt bedeli olarak belirlenen 22.5 TL‘dir. Bu ücreti ödemediğiniz taktirde yeni kimlik kartına sahip olamazsınız.

Kredi Kartı ile yeni kimlik kartı ücretini ödeme yöntemi 2019

Günümüzde son zamanlarda artan harcamalar ve ekonomideki dalgalanmalar kredi kartlarının kullanımını arttırmakta. Kredi kartı ile İnternet üzerinden yeni kimlik kartı parasını ödemek mümkündür. Peki kredi kartı ile yeni çipli T.C kimlik kartı bedeli nasıl ödenir?

1.Adım: Öncelikle https://ivd.gib.gov.tr/ yani İnteraktif Vergi Dairesi adresine giriniz. Karşınıza çıkacak olan sayfada ”Harç ve Değerli Kağıt Bedeli Ödeme” şeklinde aşağıda da gösterdiğimiz kısma tıklayın.

T.C Kimlik Kartı Harç Bedeli Ödeme

2.Adım: Daha sonra karşımıza çıkacak olan bu sayfada; TC. KİMLİK KARTI BEDELİ ÖDEME butonuna tıklayın.

3.Adım: Bu sayfada aşağıda yer alan bilgiler sizden istenecektir. Değiştirme nedeniyle T.C kimlik kartı seçeneğini seçtikten sonra sağ kısımda ”Kart Bedeli” yazan kısımda 22,5 TL belirecektir.

Kredi Kartı ile yeni kimlik kartı ücreti nasıl ödenir?

4. ve son adım: ”Öde” butonuna bastıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek yeni kimlik kartı ücretini kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılık İle Yeni Kimlik Ücreti Ödeme 2019

Artık mobil bankacılık uygulamaları ile bir çok fatura, motorlu taşıtlar vergisi, şans oyunları, senet, tapu, bağış, fatura ve devlet ödemeleri yapılmakta. Halkbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Vakıf Bank, Finansbank, Akbank gibi öne çıkan bankalar mobil uygulamalarında da son hızla yeniliğe gidiyor. Peki bu bankaların mobil bankacılık uygulaması üzerinden yeni kimlik ücreti ödemesi yapılabilir mi? Sizin için araştırdık.

Mobil bankacılık uygulaması üzerinde ”Devlet Ödemeleri” seçeneği mevcut. Ancak burada sadece Motorlu Taşıtlar Vergisi ve SGK ödemesi yapılmaktadır. Yeni kimlik ücreti ödemesi yapılamamaktadır. İlerleyen dönemlerde bu seçenek mutlaka eklenecektir.

ATM ile kimlik yenileme ücreti ödenir mi?

Bankalar şubelerinde yoğunluk yaşanmaması ve bankacılık işlemlerinin hız kazanması için ATM ile bir çok ödeme işlemi yapma imkanı sağlamakta. Fakat ATM üzerinden yeni çipli nüfus cüzdanı ödemesi yapılamamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.