Ziraat Bireysel Emeklilik (BES) Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) telefon numarası sayesinde Ziraat Emeklilik müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bireysel Emeklilik iletişim numarasını daha çok BES iptali yaptırmak isteyen müşteriler kullanmak istemektedir. Ayrıca emeklilik, hayat sigortası, otomatik katılım gibi hizmetlerle ilgili sorunlar içinde kullanılmaktadır.

Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetlerinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

BES yani Bireysel Emeklilik Sistemi, Otomatik Katılım ve Hayat Sigortası ile ilgili bir çok hizmeti sunmaktadır.

  • BES Bilgilendirme ve BES İptali
  • Emeklilik Fonları ve Emeklilik Planları ile ilgili bilgi edinme
  • Fon Dağılımı Değişiklikleri
  • Ödemeleriniz ve Birikimleriniz ile ilgili bilgi edinme
  • Hayat Sigortası hakkında tüm sorular ve işlemler
  • Tüm soru ve taleplerin çözümü

BES İptali Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ziraat Emeklilik İletişim – BES İptali Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer BES iptali yapmak istiyorsanız ve bunun için müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki BES iptali için Ziraat Bankasında istediğiniz zaman zarfı içerisinde bu sistemden çıkabilirsiniz.

Devlet katkısı sistemden ayrılma zamanınıza göre yansıtılmaktadır. Şöyle ki BES’te 3 yılınızı doldurduysanız devlet katkısının %15, 6 yıl kaldıysanız ve 6 yılın sonunda bireysel emeklilikten ayrılmak istiyorsanız %35, 10 yıl kaldıysanız ve iptal etmek istiyorsanız %60 oranında size verilecektir.

BES iptali yaparak devlet katkısının %100’ü yani tamamını almanız maalesef mümkün değil. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik Telefon Numarası

Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak, BES iptali yaptırmak ve emekliliğiniz ile ilgili tüm sorularınızı sormak için 0850 222 97 00 numaralı müşteri iletişim merkezini arayınız.

Ziraat BES iptali yapmak istiyorsanız ve bunu müşteri temsilcisine bağlanarak yapamıyorsanız sizler için hazırladığımız ”Ziraat Bankası BES İptal Etme Yöntemleri” başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum yapın