Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Bankalardan yapacağınız pek çok işlemi artık müşteri hizmetlerinden halletmeniz mümkündür. Özellikle korona virüs salgınından sonra tüm bankalar vatandaşların banka şubelerinden uzak kalmaları ve virüsü bulaştırma risklerinin azaltılması amacıyla, çok sayıda işlemin müşteri hizmetlerinden yapılmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankası şubelerine gidemiyorsanız da çok sayıda işleminizi Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile halletmeniz mümkündür. Tüm müşteriler müşteri hizmetlerine yöneldiği için müşteri temsilcilerine ulaşmanız biraz zaman alabilir. Çoğu zaman bekleme süresi yarım saate kadar çıkabilmektedir. Bu makalemiz ile müşteri hizmetlerine hangi kanallardan kolaylıkla ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası kaçtır?

Ziraat Bankası güncel müşteri hizmetleri numarası 0850 200 00 00 ya da 444 00 00 şeklindedir. Her iki numaradan da müşteri hizmetlerine ulaşmanız mümkündür. Bu iki numarayı aradığınızda da sesli yanıt sistemi ile karşılaşırsınız. Bu sisteme, hangi işlem yapmak istediğinizi sözlü olarak söyleyebilir ve yapmak istediğiniz işlemin menüsüne kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin şifre almak ya da kredi kartınızı internet alışverişine açmak istiyorsanız, bunlar için müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmez. Sesli yanıt sistemi ile işleminiz kolayca yapılabilir.

Müşteri hizmetliyle görüşmeniz için kayıp çalıntı bildirimi, hesap açılışı gibi çok önemli işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir. Kredi kartı iptal etmek, kredi kartı başvurusu yapmak ya da kredi başvurusu yapmak gibi işlemlerinizi de müşteri hizmetlerinden halledebilirsiniz.

Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerine bağlanmadan, yalnızca bu numarayı arayarak menü uygulamalarından çok sayıda işlemi halledebilirsiniz. Havale, EFT, otomatik ödeme gibi çok sayıda ödeme işlemi ile birlikte fatura yükleme, HGS ödeme gibi işlemlerinizi de müşteri hizmetlerine bağlanmadan yapabilirsiniz. Özellikle mobil ve internet bankacılığı uygulamaları, bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz için hizmetinize sunulmaktadır. Banka şubelerinden ya da müşteri hizmetlerinden hemen internet bankacılığına kayıt olarak ve şifrenizi alarak bu uygulamalara girebilir, müşteri hizmetlerine bağlanmak zorunda kalmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası bağlanma yollarını ve yapabileceğiniz işlemleri açıklayalım;

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası kolay bağlanma yolları nelerdir?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, beklemek istemiyorsanız ya da işleminizi saatlerce beklemek zorunda kalmadan, hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, bağlanmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hemen ulaşabilmek için Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirip giriş yaparak, buradan direkt olarak müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ve telefon numaranız sesli yanıt sisteminde otomatik olarak algılanır ve müşteri hizmetlerine ulaşmanız daha kısa sürer.
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri kolay ulaşma yöntemlerinden bir diğeri de internet bankacılığı ile bağlanmaktır. İnternet bankacılığına giriş yaparak buradan müşteri hizmetlerini direkt ararsanız, hemen bağlanabilirsiniz.
 • Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerine kolayca ulaşmak için sesli yanıt sistemine bağlandığınızda kimlik numaranız yerine kart numaranız ve şifrenizle bağlanmayı denemelisiniz. Bu sayede tüm müşteri bilgilerinize hemen ulaşılır ve bağlanma sırasında öncelikli olursunuz.
 • Ziraat Bankasının internet bankacılığına bağlandığınızda “Canlı cevap” bölüm karşınıza çıkar. Bu bölüm, 7/24 müşteri hizmetleri ile canlı olarak konuşabileceğiniz bölümdür. Bu bölümle ilgili detaylı bilgiyi https://www.ziraatbank.com.tr/tr/dijital-bankacilik/musteri-iletisim-merkezi/canli-cevap adresinden öğrenebilirsiniz. Burada yaptığınız tüm yazışmalar kayıt altına alınır. Ayrıca engelli müşterilerin kolaylıkla müşteri hizmetlerine bağlanması için bu uygulama geliştirilmiştir. İnternet şubesine girerek en alt sağ kısımda, canlı cevap bölümünü bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hangi hizmetleri verir?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, mobil ya da internet şubeyi kullanarak yapamayacağınız pek çok işlemi kolaylıkla yapabilmenizi sağlar. Ayrıca internet kullanmayı bilmeyen pek çok müşterinin kolaylıkla hizmet alabilmesi için 7/24 çalışmaktadır. Müşteri hizmetlerini kullanarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz;

 • Hesap işlemleri bölümünden vadesiz hesap açma, kapatma ve bakiye ve hesap hareketleri sorgulayabilirsiniz.
 • Para transferi bölümünden virman, havale, düzenli havale ya da EFT talimatı, EFT, cebe para transferi işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Yatırım işlemleri bölümünden döviz alış ve satışı, altın alış ve satışı, Eurobond alış ve satışı, yatırım fonu alış ve satışı, hazine bonosu, devlet tahvili ve repo alış ve satışı yapabilirsiniz.
 • Kart işlemleri bölümünden kredi kartınızla ilgili ekstre ve borç bilgileri, kayıp ve çalıntı bildirimi, hesap kesim tarihi değişikliği, kart yenileme, işlem kısıtı kaldırma ya da ekleme, ekstreyi e-postaya gönderme talimatı verme, nakit avans ya da taksitli nakit avans işlemleri, borç ödeme, Bankkart taksit yaptırma, kart durumu sorgulama, kart özellikleri öğrenme ve başvurma, diğer bilgi alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • OGH / HGS işlemlerinden bakiye ve geçiş bilgileri sorgulama, talimat verme, ekstre alma ve bakiye yükleme gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Şifre işlemleri bölümünden kart şifresi alma, internet bankacılığı ve mobil şube şifresi alma, telefon bankacılığı şifresi alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Ödemeler bölümünden fatura ödeme, GSM TL yükleme, üniversite ve harç ödeme, bağış yapma, SGK prim transferi yapma, vergi ödeme ve trafik cezası ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı destek hizmetleri bölümünden giriş ve tercih değişikliği yapma, OTP işlemleri, teknik destek ve limit ve erişim bilgileri güncelleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Başvuru ve başvuru sonucu takip bölümünden ek kart başvurusu yapma, kredi başvurusu yapma, kredi kartı başvurusu yapma, kredili mevduat hesabı başvuru yapma, kredi kartı limit artış talebi yapma ve HGS başvurusu yapma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bilgi alma bölümünden kart ürün ve özellikleri hakkında bilgi alabilir, döviz kurlarını öğrenebilir, vadeli faiz oranları hakkında bilgi alabilir, repo oranlarını öğrenebilir ya da bireysel kredi faiz oranlarını sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası ile ulaşacağınız menüde 0’dan 9’a kadar rakamlar bulunur. Bu rakamları tuşladığınızda, istediğiniz menüden kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. “0” kayıp çalıntı kart bildirimi, “1” kart işlemleri, “2” bankacılık işlemleri, “3” şifre işlemleri, “4” internet ve mobil bankacılık destek işlemleri, “5” hesap işlemleri, “6” OGS ve HGS işlemleri, “7” banka ürünleri hakkında bilgi alma ve başvuru yapma işlemleri menüleridir. Bu menülerden yapacağınız işlemler ile ilgili olanı seçerek, müşteri hizmetlilerine çok daha kolay bağlanabilirsiniz.

Yorum yapın