Ziraat Bankası Pos Destek Hattı 2020

Pos cihazı, ticari olan müşterilerin kredi kartından ödeme yapanlardan, ödeme almak için kullandıkları cihazlardır. Ziraat Bankası ticari müşterileri bu bankanın pos cihazını kullanarak, hem indirimli Pos kullanım ücretlerinden faydalanabilirler hem de kredi ihtiyaçları olduğunda indirimli faiz oranından kredi alabilirler. Ziraat Bankası pos cihazı kullanan müşteriler için banka tarafından çok sayıda ayrıcalık sunulmaktadır. Ziraat Bankası Pos destek hattı ise Pos kullanıcılarının destek alabileceği bir hattır. Bu hattı kullanarak POS cihazınızla ilgili tüm sorunların hemen halledilmesini sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası pos destek hattı numarası nedir?

Ziraat Bankası Pos destek hattı numarası 0850 202 35 00’dır. Bu numara, müşteri hizmetleri numarasından farklıdır. Pos cihazınızla ilgili tüm sorunları ve işlemleri bu numarayı arayarak yaptırmanız mümkündür. Pos cihazı olan müşteriler için büyük kolaylık sağlayan bu hattı, 7/24 arayabilirsiniz.

Bu hattı aradığınızda POS cihazınızla ilgili sorunların çözümü için online hizmet verilir. İlk olarak Pos cihazınıza uzaktan bağlanılır ve cihazınızdaki arıza çözümlenir. Eğer cihazınızda fiziki bir arıza varsa, bu numaradan hemen arıza kaydı oluşturulur ve en kısa sürede ekipler yönlendirilir. Genellikle ertesi gün, cihazındaki sorun, ekipler tarafından çözümlenmiş olur. Pos cihazınız arızalandığında ve tamiri uzun sürdüğünde size bir yedek cihaz verilir. Bu nedenle cihanız arızalandığında, endişelenmenize gerek bulunmaz.

Ziraat Bankası pos destek hattı numarasından hangi işlemler yapılır?

Ziraat Bankası pos destek hattı numarasını arayarak aşağıda sayacağımız işlemlerin tamamını yaptırabilirsiniz;

 • Pos cihazı başvurusu
 • Pos cihazıyla ilgili yaşanan sorunların bildirilmesi
 • Slip rulonun bitmesi ve yeni rulo talebi
 • Sticker talebi
 • Gün sonu raporu alma işlemleri öğrenme
 • Hesap ekstresi temin etme
 • Fiyatlandırma ve çalışma koşullarında değişiklik yapma
 • İkinci bir pos cihazı alma
 • Pos cihazının türünü değiştirme
 • Pos cihazı işlem iptali yapma işlemleri
 • Pos cihazı iş yeri adres değişikliği bildirme
 • Pos cihazı hesap işlemleri

Bu saydığımız işlemlerin tamamı için destek hattından yardım alabilirsiniz. Destek hattını aramak istemeyen kişiler, bu işlemler için Ziraat Bankası şubelerinden de destek alabilirler.

Ziraat Bankası pos destek hattı kullanılarak Pos cihazı başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankasından Pos cihazı sahibi olmak istiyorsanız 0850 202 35 00 numarasını arayabilirsiniz. Pos cihazı başvurusu için size en yakın Ziraat Bankası şubesini de ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında bankkartpos.com.tr adresinden de ön başvurunuzu yapma imkânınız bulunmaktadır.

Pos cihazınızla ilgili sorun yaşadığınızda nasıl destek alırsınız?

Ziraat Bankası pos cihazınızda, arıza ya da çalışmama gibi sorunlar yaşadığınızda hemen pos destek hattını arayabilirsiniz. Destek hattını aradığınızda hemen müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Buradan yapmak istediğiniz işlemi bildirirsiniz. Arıza için öncelikli olarak online bağlanma hizmeti verilir ve arıza giderilmeye çalışılır. Eğer sorun çözülemezse hemen ekipler yönlendirilir ve sorununuz bir gün içinde çözümlenmiş olur.

Pos slip rulosu bittiğinde nasıl temin edebilirsiniz?

Pos cihazınızın slip rulosu bittiğinde cihazınızı kullanarak talepte bulunabilirsiniz. Cihazınızın üzerinden talep yapmak için;

 • F1 tuşuna, ardından işlemler menüsüne, ardından özel işlemler menüsüne, oradan da malzeme talep kısmına gelmeniz gerekir.

Pos cihazı kullanan müşterilere özel olarak oluşturulan üye işyeri platformunu kullanarak da bildirimler ve talep menüsünden hemen talebinizi yapabilirsiniz. Pos slip rulosu talebi için Ziraat Bankası pos destek hattı numarasını da hemen arayabilir ve talebinizi yapabilirsiniz.

Sticker talebi nasıl yapılır?

Eğer Sticker ihtiyacınız varsa, bu talebi yapmak için yine üye işyeri talep platformuna girerek buradan bildirimler ve talepler kısmından talebinizi yapabilirsiniz. Sticker talep etmek için yine pos destek hattı numarasını da arayabilirsiniz.

Gün sonu raporu nasıl alınır?

Ziraat Bankası pos cihazına sahipseniz ve gün sonu raporunuzu nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, hemen pos destek hattını arayarak bilgi talep edebilirsiniz. İsterseniz pos cihazının üzerinden aşağıdaki işlemleri yaparak da gün sonu raporunuzu alabilirsiniz;

 • Sagem Ingenico cihazlara sahipseniz sırasıyla F- 1. İş yeri menüsü ve 2. gün sonu adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Verifone cihazlara sahipseniz sorasıyla Alfa- 1. iş yeri menüsü, 2. Gün sonu tuşlarını kullanabilirsiniz.

Pos cihazı hesap ekstresi nasıl temin edilir?

Ziraat Bankası üye işyeri olan işletmelerin hesap ekstrelerini her ayın 10. Gününde ellerinde olacak şekilde postaya vermektedir. Eğer elinize hesap ekstreniz ulaşmıyorsa Ziraat Bankası pos destek hattı numarasını arayarak ya da banka şubelerine giderek adresinizi kontrol ettirmeniz gerekir. Bunun dışında yine pos destek hattını arayarak ekstre talebinde bulunabilirsiniz. Hesap ekstrenizi dilerseniz üye işyeri platformundan da talep etmeniz mümkündür.

Müşteri alışverişten vazgeçtiğinde ne yapmalısınız?

Eğer Ziraat Bankasından aldığınız pos cihazının üzerinde iade yetkiniz varsa, bu iade işlemini cihazınızdan hemen yapabilirsiniz. İade işlemine yetkiniz olup olmadığını Pos cihazındaki işlemler menüsünden kontrol edebilirsiniz. Eğer pos cihazınızda iade yetkiniz yoksa, hemen Ziraat Bankası pos destek hattı numarasını arayabilir ve iade işlemi için destek alabilirsiniz.

Pos cihazından gün sonu işlem yaptığınızda paranız hesabınıza ne zaman geçer?

Pos cihazından gün sonu yapmadığınızda, o gün için ödeme almanız mümkün değildir. Gün sonu işleminizi aldığınızda ise paranız, çalışma koşullarına göre hesabınıza yatacaktır. Eğer blokesiz olarak çalışıyorsanız gün sonu işleminden sonra paranız hemen hesabınıza geçer. Blokeli olarak çalışıyorsanız da blokenizin bittiği günün ertesi günü paranızı hesabınızda bulabilirsiniz. Çalışma koşullarının detaylarını hemen öğrenebilmek için 0850 202 35 00 numarasını arayabilirsiniz.

Yorum yapın